Tlačové správy Konferencie biskupov Slovenska

23.04.2018 Predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností prijal predseda vlády

Predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností prijal predseda vlády SR Peter Pellegrini. Konferenciu biskupov Slovenska (KBS) na Úrade vlády SR v Bratislave zastupoval bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský a Mons. Peter Rusnák, bratislavský eparcha.

23.04.2018 Predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností prijal predseda vlády

Na Úrade vlády SR v Bratislave dnes predseda vlády SR Peter Pellegrini prijal vybraných predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností. Konferenciu biskupov Slovenska (KBS) zastupoval bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský a Mons. Peter Rusnák, bratislavský eparcha.

23.04.2018 Godzone konferencia na Liptove zjednotila okolo tisícpätsto mladých

Projekt Godzone organizuje konferenciu každoročne už od roku 2012 práve preto, aby vytváral priestor hlbšej formácie, akejsi duchovnej obnovy pre tých, ktorí sa stotožňujú s víziou projektu. Od roku 2012 hovorí aj o generácia KIOBK – Generácii, ktorej ide o Božie kráľovstvo.

23.04.2018 Vo Višňovom pri Žiline už po štvrýkrát putovali k sv. Jánovi Pavlovi II.

Na tomto pútnickom mieste sa v nedeľu konala púť k tomuto poľskému pápežovi. Nedeľa dobrého pastiera tam však tradične patrí aj rodičom kňazov. Tí do miestnej mariánskej svätyne pravidelne prichádzajú už osem rokov, aby si v prvom rade uvedomili dar kňazstva, ktorý dostali do rodiny a zároveň zaň ďakovali.

23.04.2018 O paliatívnej starostlivosti doma a v Ekvádore budú hovoriť v Bratislave

Klub kresťanských lekárov a zdravotníkov v Bratislave pozýva na tradičné mesačné stretnutie. Najbližšie sa uskutoční 16. mája 2018. Hosťom bude MUDr. Jana Boboková. Hlavná téma znie “Paliatívna starostlivosť v Ekvádore a na Slovensku". Na stretnutiach sú vítaní nielen lekári/lekárky, sestry a všetci pracovníci v zdravotníctve.

23.04.2018 V Bukovciach sa pod vedením pátrov redemptoristov konali sväté misie

V dňoch 14. – 22. apríla 2018 sa vo farnosti Bukovce konali sväté misie. Uskutočnili sa po 20. rokoch. Viedli ich redemptoristi Jozef Jurčenko CSsR a Miroslav Bujdoš CSsR. Sväté misie sa začali v sobotu slávnostným privítaním otcov misionárov, po ktorom nasledovala svätá liturgia s misijnou kázňou pre všetkých veriacich z farnosti.

23.04.2018 Jasovské Opátstvo pripravilo koncert zoskupenia "Veliss BassQuartet"

V zaplnenej Abrahámovej sieni zazneli známe i menej známe skladby klasickej, duchovnej aj filmovej hudby. Diela Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadea Mozarta, ale aj Hansa Zimmera, Carlosa Grandela a ďalších autorov zazneli v autorskej úprave pre 4 kontrabasy.

23.04.2018 Vo Vajnoroch si pripomenuli návštevu sv. Jána Pavla II. spred 28 rokov

Presne pred dvadsiatimi ôsmimi rokmi prišiel na Slovensko prvýkrát pápež Ján Pavol II. Krátko po šestnástej hodine priletel z Velehradu na letisko Bratislava-Vajnory a práve v tejto mestskej časti si návštevu poľského pápeža pripomenuli výstavou dobových fotografií a krátkym filmom z tejto návštevy.

23.04.2018 Pápežovi Františkovi predstavili umelecký plagát SDM 2019 v Paname

Už len 9 mesiacov nás delí od Svetových dní mládeže v Paname, na ktorých sa počíta s účasťou pápeža Františka. Organizátori práve v tomto týždni  predstavili Svätému Otcovi oficiálny plagát SDM. Autorkou umeleckého diela v odtieňoch panamských farieb modrej, červenej a bielej je mladá panamská grafička Ambar Calvová.

23.04.2018 Svätý Otec vymenoval vyslancov na okrúhle cirkevné výročia v Poľsku

Svätý Otec vymenoval westminsterského arcibiskupa  kardinála Vincenta Gerarda Nicholsa za svojho osobitného vyslanca na oslavu 600. výročia vyhlásenia Hniezdna (Gniezno) za sídlo poľského prímasa.

23.04.2018 Bohoslovci navštívili viaceré farnosti, pripravili aj dni otvorených dverí

Predstavení Kňazského seminára sv. Františka Xaverského v Badíne sa v Nedeľu Dobrého pastiera vybrali do piatich farností Banskobystrickej diecézy – Veľký Krtíš, Lovča, Pukanec, Senohrad a Sielnica. Deň otvorených dverí sa konal aj v kňazskom seminári svätého Gorazda v Nitre. Program mali aj v Košiciach.

23.04.2018 Arcibiskup Cyril Vasiľ posvätí v Košiciach ikonu Salus Populi Romani

Všetci záujemcovia sú pozvaní do dominikánskeho kostola v Košiciach, kde sa uskutoční slávnosť požehnania Ikony Salus Populi Romani - Populi Cassoviensis. Originál ikony sa nachádza v Pápežskej bazilike Santa Maria Maggiore v Ríme, s ktorou je pútnický chrám spojený duchovným putom. Prinášame program slávnosti.

23.04.2018 Poslanie misionárov milosrdenstva pokračuje, mandát im predĺžil pápež

Poslanie misionárov milosrdenstva stále pokračuje. Pápež František im v apríli pred rokom potvrdil ich službu až do odvolania. Podobne urobil aj počas nedávneho stretnutia v Ríme. Poslaním misionárov milosrdenstva je ohlasovať tajomstvo Božieho milosrdenstva a vysluhovať sviatosť zmierenia. Na Slovensku ich pôsobí osem.

23.04.2018 Biskup Viliam Judák požehnal zrekonštruovanú predajňu SSV v Nitre

Na sviatok sv. Vojtecha 23. apríla nitriansky biskup Viliam Judák slávnostne požehnal zrekonštruovanú predajňu Spolku svätého Vojtecha (SSV) v Nitre Na vŕšku, ktorá vznikla ešte v roku 1946 a patrí medzi najstaršie obchodné prevádzky Spolku svätého Vojtecha. V Nitre má Spolok sv. Vojtecha este ďalšie dve predajte.

23.04.2018 ZUŠ v Banskej Štiavnici upriami pozornosť detí na bohatstvo Kalvárii

Na historickú a umeleckú hodnotu, ale zároveň aj bohaté duchovné bohatstvo banskoštiavnickej Kalvárie upriamuje pozornosť výtvarná a spevácka súťaž, ktorú organizuje Základná umelecká škola (ZUŠ) v Banskej Štiavnici. Súťaž oslovuje nielen miestne talentované deti, ale školákov z celého Slovenska.