Tlačové správy Konferencie biskupov Slovenska

22.02.2018 Vo Vatikáne zverejnili posolstvo pápeža k 23. svetovému dňu mladých

V živote nesmieme nikdy stratiť chuť „stretnutia, chuť spoločne snívať“, nesmieme dovoliť, aby „záblesky mladosti uhasli v tme uzavretej miestnosti, v ktorej jediným oknom na sledovanie sveta je obrazovka počítača alebo smartphonu“. Týmito slovami sa obrátil pápež František na mladých celého sveta vo svojom posolstve k 23. svetovému dňu mladých.

22.02.2018 Piatkový Deň modlitby zjednotí celý svet v úsilí o pokoj a obrátenie sŕdc

Z celého sveta prichádzajú do Vatikánu správy o tom, ako sa ľudia pripájajú k piatkovému Dňu modlitby a pôstu za pokoj vo svete. Svätý Otec ho vyhlásil v nedeľu 4. februára pri modlitbe Anjel Pána. V piatok bude pápež František pamätať aj na Sýriu, kde obyvateľstvo už sedem rokov trpí v dôsledku vojny.

22.02.2018 V piatok bude deň modlitby a pôstu za pokoj vo svete, pripája sa i eRko

Do Dňa modlitby a pôstu za pokoj vo svete pozýva pápež František aj Slovákov. Vyplýva to z listu, ktorý poslal apoštolský nuncius na Slovensku Giacomo Guido Ottonello Mons. Stanislavovi Zvolenskému, predsedovi Konferencie biskupov Slovenska, ktorá pozýva všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa do slávenia tohto dňa zapojili.

22.02.2018 V priestoroch Domu Quo Vadis v Bratislave otvoria výstavu Zober a nes!

V priestoroch Domu Quo Vadis v Bratislave bude 2. marca o 18:00 h na vernisáži otvorená výstava Jozefa Matušku pod názvom "Zober a nes!". Počas pôstneho obdobia, až do 29. marca budú mať návštevníci výstavy možnosť vidieť maľby novozákonných biblických motívov v netradičnom prevedení.

22.02.2018 Červené Koloseum už v sobotu pripomenie prenasledovaných kresťanov

V sobotu 24. februára 2018 sa Koloseum v Ríme zahalí do červeného svetla, aby svojou farbou pripomenulo krv mučeníkov našej doby, ktorí po celom svete kvôli svojmu vierovyznaniu znášajú prenasledovanie, násilie, chudobu a hlad. S Koloseom osvetlia červené svetlá aj maronitskú katedrálu v Aleppe a kostol v Mosule.

22.02.2018 Na Slovensku začala oficiálna slovenská registrácia na SDM do Panamy

Rada pre mládež a univerzity KBS a Kanet, n.o. spustili oficiálne prihlasovanie pre tých, ktorí sa chcú zúčastniť na budúcoročných Svetových dní mládeže (SDM) v Paname. Prihlásiť sa dá odo dnes do 30. septembra 2018 výhradne vyplnením registračného formulára, ktorý je k dispozícii na stránke www.svetovednimladeze.sk.

22.02.2018 Úsmev ako dar a košickí biskupi pozývajú na pôstnu polievku do Veritasu

Spoločnosť Úsmev ako dar a košickí biskupi pozývajú všetkých ľudí dobrej vôle v utorok 27. februára 2018 na pôstnu polievku do Veritasu. Kúpou pôstnej polievky sa zapojíte do podujatia Podeľme sa! a podporíte vznik nového krízového centra Vincentínum pre rodiny v núdzi v Košiciach.

22.02.2018 Prvý live stream Vydavateľstva DON BOSCO bol z prednášky exorcistuVydavateľstvo DON BOSCO pri príležitosti uvedenia svojho nového knižného titulu Diabol kúzla zbavený pozvalo na Slovensko autora knihy, talianskeho exorcistu Gianniho Siniho. Don Sini vo svojich príhovoroch zdôrazňoval predovšetkým silu a moc Kristovho víťazstva nad diablom.

22.02.2018 V Košiciach sa uskutoční v lete už 7. ročník Letnej školy jazykov Biblie

Centrum pre štúdium biblického a blízkovýchodného sveta v spolupráci s Centrom spirituality Východ-Západ Michala Lacka, Teologickou fakultou TU a Slavistickým ústavom Jána Stanislava SAV organizuje 7. ročník Letnej školy jazykov Biblie 2018. Uskutoční sa v Centre spirituality Východ-Západ Michala Lacka.

22.02.2018 Na Svetové dni mládeže v Paname sa zatiaľ prihlásilo vyše 40-tisíc mladých

Od otvorenia možnosti prihlasovania sa na Svetové dni mládeže v Paname neubehli ešte ani dva týždne a organizátori už prijali prihlášky od viac ako 40 tisíc mladých rozdelených do takmer 1000 skupín. Pre agentúru Sir to uviedol zodpovedný za sekciu mladých v rámci Dikastéria pre laikov, rodinu a život João Chagas.

22.02.2018 Svedectvo katechétok slovenskej národnosti o púti diecézy Oradea v Ríme

Rumunská diecéza Oradea zorganizovala pre svojich katechétov púť do Ríma, na ktorej sa v prvom februárovom týždni zúčastnili aj dve katechétky slovenskej národnosti, ktoré pôsobia medzi slovenskou menšinou v Rumunsku. Život rumunských Slovákov priblížili v rozhovore pre Vatikánsky rozhlas.

22.02.2018 Cirkevné organizácie v USA apelujú za záchranu života dvoch väzňov

Americká katolícka organizácia Catholic Mobilizing Network a Komunita sv. Egídia apelujú za záchranu života dvoch ľudí odsúdených na trest smrti v štátoch Texas a Florida. Poprava  Thomasa Whitakera a Erica Branca je naplánovaná už na zajtra 22. februára. Od začiatku tohto roku boli v USA vykonané už tri tresty smrti.

22.02.2018 Festival Lumen prináša nový dizajn, ktorý upriamuje pozornosť na žiaru

V polovici júna naplnia ulice Trnavy tisícky mladých z celého Slovenska. Gospelový festival, najväčší svojho druhu v strednej Európe, ponúkne od 15. do 16. júna to najlepšie zo slovenskej i svetovej hudobnej scény. V poradí 26. ročník prináša navyše nový dizajn, ktorý upriamuje pozornosť na žiaru.

21.02.2018 Svätý Otec František si želá, aby Katolícka cirkev načúvala hlasu mladých

Pápež František si želá, aby Cirkev načúvala hlasu mladých. Preto sa vo Vatikáne zídu mladí ľudia z rôznych kútov sveta – katolíci i nekatolíci. V Ríme od 19. do 24. marca budú diskutovať na témy 15-tich otázok, ktoré budú biskupi ďalej spracovávať.

21.02.2018 V Handlovej si rodáci pripomenuli obeť jednej katolíckej učiteľskej rodiny

Narodila sa ako jediná dcéra v katolíckej učiteľskej rodine karpatských Nemcov v Handlovej. Za svoju birmovnú patrónku si zvolila Máriu Goretti, mučenicu čistoty. Približne dva týždne pred prijatím sviatosti birmovania sa svojej patrónke pripodobnila vlastným životom. Len niekoľko metrov od jej rodičovského bytu v nemeckom meste Loitz padla za obeť sexuálnemu vrahovi. Pamiatku Brigitty Irgangovej si uctili jej rodáci v Handlovej.