Tlačové správy Konferencie biskupov Slovenska

21.09.2017 Biskup Sečka konsekroval nový oltár vo farskom kostole v Hniezdnom

Po Druhom vatikánskom koncile sa uskutočnili zmeny v slávení svätej omše. Týkali sa aj umiestnenia oltára v strede svätyne. V Hniezdnom pri Starej Ľubovni mali doteraz len provizórny drevený, ale po dlhom snažení sa im podarilo umiestniť do kostola pevný oltár.

21.09.2017 Homília na sviatok sv. Matúša: Vstupná brána ku stretnutiu sa s Ježišom

„Vstupnou bránou ku stretnutiu sa s Ježišom je uznať, že sme hriešnikmi.“ Pri rannej svätej omši v Dome sv. Marty povedal tieto slová pápež František. V homílii pripomenul cestu obrátenia sv. Matúša, ktorého sviatok dnes Cirkev slávi.

21.09.2017 Zamestnanci a pedagógovia KU putovali po tretí rok na pútnické miesta

Načerpať sily do nastávajúcej služby. S týmto cieľom putovali pedagógovia a zamestnanci Katolíckej univerzity na pútnické miesta už po tretí rok. Po Šaštíne a Krakove navštívili Levoču a Spišskú Kapitulu.

21.09.2017 Socha Panny Márie bude putovať po dekanátoch Českej republiky

Vyvrcholením Jubilejného roka Fatimy je putovanie fatimskej jubilejnej sochy Panny Márie po všetkých dekanátoch Českej republiky.

21.09.2017 Viedenskí žiaci a žiačky sú na základe príslušnosti stále väčšinou kresťania

Ak sa vecne pozrieme na predložený materiál o stave škôl, ktoré navštevujú rakúske deti vo veku 6 - 14 rokov, asi polovica všetkých viedenských školákov je členom kresťanskej cirkvi.

21.09.2017 Medzinárodné stretnutie seminaristov SVD sa konalo na Slovensku

V prvej polovici septembra sa v Nitre konalo štvordňové medzinárodné stretnutie seminaristov Spoločnosti Božieho Slova zo šiestich európskych provincií. Spoločnosť Božieho Slova má v Európe osem formačných komunít.

21.09.2017 Nový apoštolský nuncius odovzdal kópie poverovacích listín biskupom

Apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Giacomo Guido Ottonello dnes, vo štvrtok 21. septembra 2017, odovzdal v sídle Sekretariátu Konferencie biskupov Slovenska (KBS) na Kapitulskej ulici v Bratislave kópie poverovacích listín do rúk predsedu KBS Mons. Stanislava Zvolenského. Odovzdanie nasledovalo necelý týždeň a pol po ich odovzdaní do rúk prezidenta SR. Na prijatí sa zúčastnili aj ďalší biskupi.

21.09.2017 Nový apoštolský nuncius odovzdal kópie poverovacích listín biskupom

Apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Giacomo Guido Ottonello odovzdal v sídle Sekretariátu KBS na Kapitulskej ulici v Bratislave kópie poverovacích listín do rúk predsedu KBS Mons. Stanislava Zvolenského.

21.09.2017 Poetica Musica ponúka ponúka skladbu na motívy života Titusa Zemana

Poetica Musica ponúka len pár dní pred blahorečením dona Titusa Zemana hymnu s textom na motívy jeho života. Skladba Za hranicami tak opäť spája poetickou a hudobnou formou hodnoty i príbeh.

21.09.2017 Biskup Judák študentom: Jediným prameňom života v plnosti je Ježiš

V Katedrále – Bazilike svätého Emeráma v Nitre sa v stredu 20. septembra 2017 konalo slávnostné Veni Sancte nitrianskych univerzít.

21.09.2017 Odpustová slávnosť na sviatok Povýšenia svätého kríža v Bratislave

V nedeľu 17. septembra 2017 sa v bratislavskej gréckokatolíckej katedrále konala eparchiálna odpustová slávnosť pri príležitosti chrámového sviatku Povýšenia úctyhodného a životodarného Kríža nad celým svetom.

21.09.2017 Na sympózium v Trnave predstavili jazykovedca a kňaza Radlinského

Osobnosť katolíckeho kňaza a jazykovedca si predstavili účastníci vedeckého sympózia s názvom Andrej Radlinský. V službe viery a vedy.

21.09.2017 Fórum života v týždni dobrovoľníctva otvorilo svoje brány verejnosti

Fórum života v stredu otvorilo svoje dvere verejnosti. Jeho zamestnanci predstavili návštevníkom svoju prácu a priestory, v ktorých pripravujú rôzne projekty a kampane.

21.09.2017 Pápež František pozdravil 12. púť vojenského ordinariátu zo Slovenska

Na Námestí sv. Petra počas generálnej audiencie Svätého Otca Františka viali viaceré slovenské zástavy. Takmer 200 účastníkov 12. národnej púte Ordinariátu ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky prišlo na stretnutie so Svätým Otcom pod vedením svojho ordinára Mons. Františka Rábeka a v sprievode slovenského veľvyslanca pri Svätej stolici Petra Sopka a pracovníkov slovenských zastupiteľstiev v Ríme.

21.09.2017 Katolícka univerzita chystá s partnermi workshop o lokalite Vlkolínec

V dňoch 22. a 23. septembra 2017 Katolícka univerzita v Ružomberku a partneri organizujú workshop Návrhy na revitalizáciu a udržateľné využívanie lokality UNESCO Vlkolínec.